nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Stanisław Sosenko

dodane 08.06.2016 15:28

Dzień patrona

Obchody dnia patrona szkoły w Janowie Podlaskim.

  Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim połączone były z Dniem Dziecka oraz Dniem Sportu.
Czesław Tański - polski artysta malarz, wynalazca, konstruktor lotniczy, pionier szybownictwa oraz popularyzator lotnictwa w Polsce. Nazywany jest ojcem polskiego lotnictwa.
 W środę 1 czerwca 2016 r. od rana młodzież szkolna uczestniczyła we Mszy św. w Kolegiacie Świętej Trójcy w Janowie Podlaskim.
 Obchody Dnia Patrona w tym roku zostały poprzedzone konkursem na wykonanie modelu latającego. Uczniowie szkoły, rodzice i zaproszeni goście mogli podziwiać wszystkie prace uczestników konkursu. Dolny korytarz szkoły oraz sale gimnastyczną zdobiły liczne samoloty wystawy prac konkursowych.
 Kolejnym punktem obchodów była uroczysta akademia w wykonaniu uczniów naszej szkoły, W programie artystycznym nie zabrakło pieśni o naszej małej Ojczyźnie, lotni i faktów z życia Czesława Tańskiego. W ten sposób społeczność szkolna oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona. Program przedstawienia oraz przygotowanie uczniów to dzieło nauczycieli: p. Barbary Iwaniuk, p. Doroty Matejuk-Bąk, p. Pawła Charytoniuka oraz p. Stanisława Sosenko. Po tej części uczniowie udali się z wychowawcami
do swoich sal lekcyjnych na słodki poczęstunek.
 Ostatnim punktem programu były rozgrywki sportowe: chłopcy w piłkę nożną oraz dziewcząt w piłkę siatkową.

Dzień patrona   Dzień patrona  


 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..