nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 19.06.2016 17:00

Trudności animatorki

Zaczęłam pracę w oazie Dzieci Bożych. Bardzo się staram, ale chciałabym, by to były świetne spotkania, bym ja nie była spięta. Animatorka- licealistka

Podejrzewam, że męczą Cię kontakty z rówieśnikami, boisz się tego, co o Tobie myślą. Tymczasem dla dzieci jesteś w zasadzie dorosła, one Cię nie oceniają, są ciekawe, co masz im do zaproponowania. Nie bój się ich, tylko wyluzuj i razem z nimi przeżywaj każde spotkanie jak przygodę. Twój entuzjazm udzieli się im, więc go nie skrywaj. Jeśli sama będziesz się dobrze bawiła, będziesz się cieszyła, jeśli polubisz te dzieci, one to natychmiast wyczują i zaczną naśladować Twoje zachowania.  Jeśli czytacie fragmenty Pisma Świętego, to potem można to przekładać na scenki w grupach, teatrzyki kukiełkowe. Zapamiętają treść na całe życie. Można wyjść z salek, budować makiety.  Wiem, że dzieci dają popalić, ale jeśli coś nie wychodzi, to zawsze myśl o tym, by coś zmienić w sobie, a nie w nich. Pamiętaj, że radość życia jest zaraźliwa, więc staraj się o pogodny i radosny nastrój u siebie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione