nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 17.06.2016 17:00

Otworzyć klatkę

Mam problem z kontaktami z nowymi osobami. Ale pracuję nad tym. Ciągle kogoś poznaję, jak to w Oazie. Moje marzenie to przestać się męczyć z samą sobą, bo czasami czuję się jak w klatce. Ale jestem pełna nadziei. Licealistka

Ty i tak bardzo dużo robisz, bo piszą dziewczyny, które boją się nawet wyjść z domu. Skoro jesteś w oazie, to ciągle masz kontakt z ludźmi, w tym z nowymi. Powtarzaj sobie słowa psalmu "dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie" a do tego naucz się słów piosenki Arki Noego "Taka jaka jestem, jestem fajna, nie muszę być idealna" Ze wszystkich sił staraj się polubić siebie. No bo jest przykazanie, by kochać bliźniego jak siebie samego. Introwertycy są bardzo potrzebni, bo są wrażliwi, empatyczni. Pamiętaj, że otoczenie nieświadomie wyczuwa, czy Ty siebie lubisz, akceptujesz. Jeśli tak, to oni podświadomie przejmują Twoje podejście. Na pewno znasz pewne siebie dziewczyny, które uważają się za ładne, a ludzie to zdanie podzielają i nie widzą, że obok są ładniejsze. Bardzo pomaga pozytywne myślenie o ludziach, o sobie, o każdym listku, o tysiącu drobiazgów. Takie myślenie daje człowiekowi jakby blask, on emanuje z człowieka. Żart to najlepsza metoda nawiązania relacji. Uśmiech to niezwykle ważna sprawa, od razu stwarza miłą atmosferę. Może najpierw będzie nieco sztuczny, ale wejdzie w nawyk, jeśli będzie połączony z sympatią do drugiego człowieka.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10