nasze media MGN 07/2024

Weronika Owczarz

dodane 31.05.2016 09:15

Jak sie nie poddawać

Najważniejsze to znaleźć cel i starać się go osiągnąć! Podążanie za marzeniami, kroczenie wyznaczoną sobie drogą, to jedne z ważniejszych czynników, by zapewnić sobie dobrą przyszłość itp.

Lecz czasem dostrzegamy wiele przeszkód, które próbują nam utrudnić życie i nas kompletnie zniechęcić...Właśnie wtedy zaczynamy dostrzegać coraz więcej minusów starania się o coś istotnego. Dociera do nas wiele argumentów za tym, by przestać walczyć o marzenia, o miłość, o własne szczęście. W taki sposób duża liczba osób traci motywację. Dlatego dzisiaj odpowiem na pytanie: Jak się nie poddawać? :)

  • Jeśli widzisz, że nic nie wychodzi, że nic ci się nie chcę, że jest naprawdę źle, znajdź sposób idealny dla siebie. Mój sposób na zmotywowanie się do pracy to przeczytanie kilku cytatów z książek różnych znanych, cenionych osób. Może w taki sposób również ty uświadomisz sobie, że ci ludzie też zaczynali „od zera”, zwalczali przeszkody, po prostu szli naprzód.
  • Przekonanie, że świat stoi przed nami otworem to sama prawda. Jesteśmy nadzieją przyszłości! Robisz już coś dobrego dla innych i dla siebie? Znajduj w tym jak najwięcej zalet, może zacznij je spisywać, przede wszystkim ciesz się życiem.
  • Praktykuj wdzięczność- zobacz ile rzeczy wokół zasługuje na docenienie.
  • Podejmuj wyzwania, ucz się podejmować decyzję, działaj – nawet gdy w danej chwili nie widzisz efektów

Życie daje nam wiele możliwości. To zależy od nas w którą pójdziemy stronę, co wybierzemy...Pamiętaj, że zawsze masz szansę osiągnąć więcej i najważniejsze: rób to, co kochasz!

Starsze wpisy:

Czekoladowe truskawki

Jak to działa?

Czas wolny

Perfekcyjne zdjęcia

12 sposobow na czerpanie sił do życia

Świąteczne ozdoby

Aslan w dzisiejszym świecie

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..