nasze media Mały Gość 04/2024

Gabriela Szulik/KAI

dodane 25.05.2016 17:10

Frassati na kartce pocztowej

Poczta Polska 20 maja wprowadziła do sprzedaży kartkę pocztową z wizerunkiem bł. Pier Giorgio Frassatiego.

Na pocztówce znajduje się znany portret Pier Giorgio Frassatiego w górach i napis: ,,Nasze zdrowie musimy oddać służbie tym, którzy go nie mają, gdyż w przeciwnym razie zdradzilibyśmy ten wielki dar Boży".

Kartkę wydrukowano w nakładzie 20 tysięcy sztuk w czterech kolorach: żółtym, czerwonym, niebieskim i czarnym. Autorem projektu kartki jest Karol Tabaka.

Na pocztówce zaznaczono też, że w lipcu, podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie będą obecne relikwie błogosławionego Pier Giorgia.

Kartkę w cenie 2 zł. można kupić w sklepie internetowym www.filatelistyka.poczta-polska.pl. i w niektórych placówkach Poczty Polskiej.

Pier Giorgio Frassati pochodzi z Turynu. Św. Jan Paweł II nazwał go „człowiekiem ośmiu błogosławieństw”. Jest to szczególny patron młodzieży przygotowującej się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. „Pier Giorgio był młodzieńcem, który zrozumiał, co znaczy mieć serce miłosierne, wrażliwe na najbardziej potrzebujących. Ofiarowywał im o wiele więcej niż dary materialne, dawał samego siebie, poświęcał czas, słowa, zdolność słuchania. Służył ubogim z wielką dyskrecją, nigdy się z tym nie obnosząc” – napisał papież Franciszek w orędziu na ŚDM w Krakowie.

Podczas Światowych Dni Młodzieży relikwie Pier Giorgia Frassatiego będą wystawione w Bazylice Świętej Trójcy w Krakowie przy ul. Stolarskiej 12.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..