nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 01.06.2016 18:00

Niezaradny brat

Mój młodszy brat kończy III klasę. Jest dziecinny i rozpieszczony. Martwię się o niego, bo nie potrafi sam pilnować zadań, zapomina, co ma przynieść do szkoły. Jego wychowawczyni jest bardzo łagodna. A ja przecież znam nauczycielki, które zaczną z jego klasą pracę. Podstawa to obowiązkowość, przygotowanie do lekcji, odrabianie zadań. Ciągle mu mówię, że IV klasa to nie żarty, ale on mi nie wierzy. Piątoklasistka

Odłóż ten temat do końca wakacji. Zdecydowanie przestań go straszyć. Temat jego obowiązkowości omawiaj raczej z mamą, ale też nie teraz. Próbuj więcej komentować głośno to, co sama robisz. Bo wszyscy uczymy się przez przykład. Czyli głośno mów, co musisz spakować, głośno siebie krytykuj, że w ostatniej chwili coś sobie przypomniałaś. Na nowy rok szkolny możecie oboje mieć specjalne kalendarze, w których zaznaczycie daty przeczytania lektur, powtórek, klasówek itd. Zamiast go krytykować podkreślaj, że jest już duży, że sam przejmuje odpowiedzialność za siebie, że już należy do drugiej, starszej grupy uczniów. We wrześniu możesz go mocno kontrolować, pytać o zadania jego koleżanki, ale dyskretnie, raczej go uczyć pracowitości i odpowiedzialności. Wychowujemy przez przykład. Jeśli on widzi, że codziennie o tej samej porze sumiennie pracujesz, będzie robił to samo, tylko potrzebuje pochwał, mobilizacji, a nie krytyki i straszenia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.p

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione