nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 21.05.2016 21:30

Nauka w somu

Nie lubię chodzić do szkoły i wolę mieć nauczanie indywidualne w domu. Miałam tak w drugiej klasie, bo byłam chora i fajnie było. Marzę o tym, wiem, że niektórzy tak mają i zazdroszczę im, że mogą ciągle siedzieć w domku. Domatorka

Muszą być wskazania lekarzy lub psychologów do tego, by nauka odbywała się w domu. Ale tak ogólnie to nie jest dobrze, gdy uczeń nie chodzi do szkoły. Bo szkoła to nie tylko nauka, to też nabywanie umiejętności radzenia sobie w dużej grupie ludzi. A wiadomo, że rówieśnicy mają czasami ciężkie charaktery, że nie wszyscy nas lubią, że musimy sobie radzić w różnych, także w trudnych sytuacjach. Jeśli ktoś ze znajomych ma nauczanie indywidualne, to chyba są do tego powody. Ty chorowałaś i dlatego tak miałaś. Rozumiem, że miło jest siedzieć w domu, ale kiedyś i tak trzeba się będzie ruszyć. Ciesz się, że masz taki kochany domek, dobrą rodzinkę i wychodź do szkoły. Gdy Ci trudno wytrzymać, to myśl, że w domu czekają, że będzie znowu spokojnie i bezpiecznie. Nie przejmuj się trudnościami, próbuj je jakoś znosić.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • klaciszka1355
  25.05.2016 16:28
  Aby nauka odbywała się w domu niekoniecznie trzeba mieć zgodę lekarza. Nauka w domu to albo nauczanie indywidualne, albo nauczanie domowe. To drugie można mieć w Polsce będąc całkowicie zdrowym (uczymy się sami, bez nauczyciela, a na koniec roku zdajemy egzamin). Ja też wolę uczyć się w domu i uważam, że to super. Piszę to mając doświadczenie i ze szkołą i z nauką w domu. Nie uważam, że to źle, gdy uczeń nie chodzi do szkoły jak również gdy do niej chodzi. To, co kto woli, zależy od człowieka. Szkoła nie jest jedynym miejscem spotkań z rówieśnikami, a czasem ci, z którymi spędzamy czas, nie mają na nas dobrego wpływu. Tak więc ja bym radziła porozmawiać z rodzicami i poczytać o tak zwanej edukacji domowej. To bardzo fajna sprawa, którą niektórzy źle rozumieją. To nie jest szkoła w domu. To nauka dla siebie, to zdobywanie wiadomości poprzez zainteresowania, to pogłębianie wiedzy z przedmiotów przez nas najbardziej lubianych (i innych oczywiście też, ale to my decydujemy o proporcjach), to pięknie spędzany czas niekoniecznie w domu, bo można przecież wyjść na spacer, żeby pouczyć się przyrody. Na dodatek trzeba się zmobilizować. Szkoła nie zrobi tego za nas: na jutro zadanie domowe, jak nie to jedynka. Uczymy się sami zdobywać wiedzę, szukać w książkach i wyciągać najważniejsze informacje. To też dobra powtórka dla rodziców, którzy są w takiej sytuacji ważną pomocą. Jednak kiedy oni nie wyrażają zgody to musimy się z tym pogodzić i znaleźć jakieś dobre strony chodzenia do szkoły, a takie też na pewno istnieją!
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione