nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 15.05.2016 18:00

Tyle problemów

Mam bardzo zaniżoną samoocenę, ale tutaj nie chodzi o wygląd, tylko o charakter. Są obietnice, które sama sobie przyrzekłam, a potem je złamałam. W dodatku bardzo spodobał mi się starszy chłopak. Bardzo dobrze się uczy, nie uchodzi za żadnego podrywacza. Sama do niego napisałam i parę razy się spotkaliśmy. Skoro sam mnie przytulał, komplementował, czy to nie był sygnał, że chce czegoś więcej? Stwierdził, że jednak nie chce. Niesamowicie mnie to męczy i jeszcze bardziej siebie nie cierpię. Niech mi Pani pomoże. 15-latka

Twój problem rozumiem, ale powiem z doświadczenia, że prawie każdy myślący nastolatek jest z siebie niezadowolony. To taki etap w życiu. Napisałaś, że nie lubisz swojego charakteru, ale podałaś tylko jedną cechę, że nie dotrzymujesz danych sobie obietnic. Hm, to robi większość ludzi. I moja pierwsza i bardzo ważna rada dla Ciebie to więcej wyrozumiałości dla samej siebie! W przykazaniu miłości Boga i bliźniego, czyli w najważniejszym przykazaniu jest takie niezwykłe zapętlenie, że należy kochać bliźniego jak siebie samego. Jak masz sobie z tym poradzić, skoro siebie nie lubisz, masz do siebie tyle pretensji, o różne sprawy się oskarżasz i stawiasz sobie wysokie wymagania. Kolejne rady: więcej luzu i radości, mnóstwo humoru, kpiny z siebie, oceniaj siebie życzliwie. Myśl o swoich zaletach i ciesz się z nich, bądź z nich dumna. Brak wzajemności nie jest miły. Ale uszanuj jego decyzję i powiedz sobie w myślach "nie poznał się na mnie, trudno, jego strata". Dopiero wchodzisz w wiek zauroczeń, zawodów, zawirowań itd. To jest trudne, ale każdy sobie z tym musi poradzić, więc i Ty dasz radę. A poczucie humoru w tym raczej pomaga. Od dzisiaj ćwicz pozytywne myślenie o ludziach i zdarzeniach. Bo na wszystko można spojrzeć z różnych stron. Naucz się optymizmu, bo będzie łatwiej i Tobie i innym z Tobą. Myśl o sobie dobrze. Bo ludzie to wyczują. Ludzie często myślą o nas tak, jak my o sobie myślimy. Dlatego gdy Cię atakują negatywne myśli o sobie, to je wywal i zaczynaj wciskać do głowy coś odwrotnego.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione