nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Gabriela Szulik/RV, KAI

dodane 25.04.2016 09:10

Szczęście to nie aplikacja na telefon

Tak mówił papież Franciszek podczas spotkania z młodzieżą na Placu św. Piotra w Rzymie, gdzie trwa Jubileusz Dziewcząt i Chłopców w ramach obchodów Roku Miłosierdzia.

W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyło ponad 70 tys. 13-16 -latków. W sobotę młodzi przeszli przez Bramę Miłosierdzia bazyliki św. Piotra, a wieczorem wzięli udział w czuwaniu modlitewnym na Stadionie Olimpijskim.

W niedzielę spotkali się z Franciszkiem. „Szczęście to nie aplikacja, którą można pobrać na telefon komórkowy. Nawet najnowsza wersja nie pomoże wam stać się wolnymi i nie nauczy Was kochać” – powiedział papież na placu św. Piotra.

„Miłość to dowód osobisty chrześcijanina. Ludzie rozpoznają uczniów Jezusa, po tym jak się nawzajem miłują. Jeśli pójdziecie do Jego szkoły, On Was tego nauczy. (..)

Jezus zatroszczy się o drugą osobę, którą wam przeznaczył, nauczy, co oznacza, uszanować ją, strzec jej i czekać na nią” – mówił Franciszek.

Mówiąc o wielkim pragnieniu wolności, jakie mają młodzi, wyjaśnił, że wolność nie polega na robieniu tego, co się chce. „Wolność jest darem” – mówił papież. „To możliwość wyboru dobra, szukaniem tego, co podoba się Bogu, choć jest to trudne”.

„Nie zadowalajcie się miernotą, wegetując, wygodnie siedząc; nie ufajcie tym, którzy chcą odwrócić uwagę od prawdziwego bogactwa, mówiąc wam, że życie jest piękne tylko wtedy, gdy macie wiele rzeczy. Strzeżcie się tych, którzy chcą, abyście uwierzyli, że znaczycie, gdy przebieracie się za mocnych, jak bohaterowie filmu, albo kiedy ubieracie się zgodnie z najnowszą modą. (..)

Młodzi pielgrzymi otrzymali płytę z filmem „Jezus” zrealizowanej na podstawie Ewangelii św. Łukasza.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Anonymous
 • 3
  Alex
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione