nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 23.04.2016 15:00

Ostrożnie i rozważnie

Od jakiegoś czasu zdrowo się odżywiam. Słodycze jem tylko okazyjnie. Dzięki filmikom na you tube przekonałam się, jakie może być jedzenie niezdrowe, powodujące różne choroby. Siostra, tata i mama mówią, że jestem nienormalna i dlatego codziennie chcą mi coś wepchać niezdrowego. Mama mi powiedziała ,że zna osoby, które się zdrowo odżywiały i dawno już są w grobie . A ja czytałam w Internecie, że ludzie, którzy się zdrowo odżywiają mogą żyć nawet 120 lat. Według mnie to jest prawda. Czwartoklasistka

Świetnie napisałaś ostatnie zdanie, w którym przyznajesz, że według Ciebie informacje podane w Internecie są prawdą. Według Ciebie. A prawda na temat odżywiania jest bardzo złożona. Samo zdrowe odżywianie może pomóc, ale to nie zawsze wystarczy. Jedna z moich koleżanek bardzo tych spraw pilnuje, a jej wyniki badań nie są zbyt dobre, zaś jej mąż je to, na co ma ochotę, zaś wyniki badań ma o wiele lepsze. Radzę, byś przestała ślepo wierzyć Internetowi. Tam nikt nie odpowiada za treści. Owszem, zdrowe odżywianie jest ważne. Ale ono samo w sobie nie może stać się "bożkiem", a szczególnie dziewczyny mają do tego skłonność. Każdy kraj, każda kultura ma swój sposób odżywiania dostosowany do klimatu. Najważniejsze, to zachować umiar, rozsądek i nie przesadzać. Nie jest mądre to, by ufać obcym ludziom z Internetu, a nie wierzyć rodzinie, która kocha Cię jak nikt na świecie. Swojego organizmu trzeba po prostu słuchać i jeść zdrowo, ale według Twojego pomysłu. Organizm daje sygnał, co i ile potrzebuje. Możesz się interesować zdrowym odżywianiem, ale bez przesady. Oprócz jedzenia tak samo ważny jest zdrowy tryb życia, czyli sporo ruchu, dobry humor, radość życia, a także śmiech, sen. Czasami potrzebne są słodycze, by szybko dostarczyć energii. Na pewno najgorsze są fast foody, czyli wszelkie chipsy, słodkie napoje itd. Im prostsze jedzenie, domowe, tym zdrowsze. Sporo warzyw i owoców, ale nie może zabraknąć białka i węglowodanów.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione