nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020

Gabriela Szulik

dodane 14.04.2016 09:23

Od 1050. lat Jezus w Polsce mieszka

Jezus w Polsce mieszka i nic tego faktu nie zmieni. Bo chrzest to niezatarty znak, że już na zawsze należymy do Niego.

Od 1050. lat Jezus w Polsce mieszka   Jubileuszowy magnes w majowym "Małym Gościu"

Gdyby zapytać w szkole o datę chrztu Polski, chyba nie byłoby  z tym problemu. Tym bardziej w tym roku, gdy od tego wydarzenia mija dokładnie 1050 lat. I właściwie wszędzie, nie tylko w kościele o tym można usłyszeć. Książę Mieszko I przyjął chrzest w 966 r. Gdyby jednak zapytać, kto pamięta datę swojego chrztu, to odpowiedź nie byłaby już tak szybka. Ludzie pamiętają o urodzinach, o imieninach, o Dniu Dziecka, Dniu Matki a daty swojego chrztu nie znamy. Warto się z tej niewiedzy poprawić. Można o datę chrztu zapytać swoich rodziców, albo rodziców chrzestnych - przy okazji warto przypomnieć sobie, kto jest moim chrzestnym. Jeśli rodzice nie pamiętają, przejrzeć pamiątki chrztu, albo dokumenty rodzinne - tam na pewno data będzie. W ostateczności zawsze można o datę chrztu zapytać w kancelarii parafialnej. To bardzo ważna informacja. Każdy wierzący powinien wiedzieć gdzie i kiedy zaczęło się jego życie z Bogiem, kiedy stał się Jego dzieckiem, kiedy został chrześcijaninem. Tak samo, jak każdy Polak powinien wiedzieć, że początki naszej ojczyzny sięgają chrztu Polski w roku 966.

Redakcja "Małego Gościa" dla swoich czytelników z okazji Jubileuszu 1050. lecia chrztu Polski przygotowała pamiątkowy magnes z napisem „Jezus w Polsce mieszka od 966 r.”, aby przypominał ten ważny, a może nawet najważniejszy fakt, którego już nic już nie zmieni ani nikt nie wymaże z naszej historii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione