nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 22.04.2016 15:00

Pomóc przyjaciółce

W szkole mam koleżankę. Znamy się od przedszkola. Już pod koniec podstawówki miała problemy psychiczne. Ma problemy w rodzinie i cały świat widzi w czarnych barwach. Często się na mnie denerwuje, a gdy chcę ją psychicznie podbudować, mówi, że nie potrzebuje pomocy. Nie wiem, jak jej pomóc. Gimnazjalista

Ciągle podkreślaj, że to od niej zależy, jak będzie reagowała na trudy życia. Ciągle podkreślaj, że ona dokonuje wyborów. Może się dołować, a może podnieść śmiało głowę i na przekór okolicznościom budować powoli swoje życie, pełne radości i energii. Krótko i konkretnie pokazuj jej, że na wszystko można spoglądać w jasnych lub szarych barwach. Poleć jej psalmy. W nich jest wszystko. Trochę w nich poszperaj i wysyłaj jej zdania, które najlepiej oddają jej nastrój. A z tego wniosek, że 3 tysiące lat temu ludzie mieli podobne odczucia samotności, beznadziejności itd.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione