nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 20.04.2016 15:00

Niepotrzebna?

Mojej przyjaciółce podoba się chłopak ze szkoły o rok od niej starszy. Napisała mi, że nikomu nie jest potrzebna, że rodzice wymagają od niej tylko tego żeby się uczyła, że chłopak który jej się podoba nawet nie wie o jej istnieniu. Powiedziałam jej, że jeszcze znajdzie odpowiedniego chłopaka. Żeby się cieszyła, że jej rodzice martwią się o jej oceny, a nie jak mój ojciec alkoholik. Jak jej mogę pomóc? Nastolatka

Bardzo dobrze pocieszyłaś swoją przyjaciółkę. Możesz jej jeszcze powiedzieć, że prawie każda nastolatka ma mnóstwo zastrzeżeń co do swojej sytuacji. I to jest przykre, ale też naturalne, że młodzi ludzie są tak skupieni na sobie i swoich sprawach. Pięknie jej wyjaśniłaś, że chciałabyś mieć takich rodziców, szczególnie ojca. Ale cóż, nastolatek nie ceni tego, co ma. Inna sprawa. Każdy człowiek musi przejść przez etap zauroczenia bez wzajemności. Przecież to byłoby straszne i śmieszne, gdyby nastolatki od razu były zakochane z wzajemnością. Tak już jest, że to musi trwać, że są różne perypetie. Nie wolno mówić, że się nie jest nikomu potrzebnym. Przeciwnie, trzeba się samemu udzielać, pomagać, rozdawać uśmiechy. Od ponurych osób ludzie się odsuwają, do wesołych lgną. Wciągaj ją w działania, ale powtarzaj jej, że ona sama decyduje, czy będzie tkwiła w dołku, czy z niego wyskoczy.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione