nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 19.04.2016 15:00

Konflikty z bratem

Mój brat jest w 1 klasie podstawówki. Nie mogę znieść tego, że wciąż mnie obraża, a jak ja mu coś powiem, to tylko i wyłącznie moja wina. Staram się ignorować jego zachowanie, ale to chyba bardziej go motywuje. Jak podniosę głos, to on mnie uderzy lub podrapie. Zresztą siłę ma jak zapaśnik. Jego zachowanie mnie przerasta. 13-latka

Sytuacja jest przykra, bo w tej chwili różnica wieku jest spora i trudno się porozumieć. W sumie to jednak brat jest na straconej pozycji, bo przecież jest o tyle młodszy, a już jest w nim duch młodego mężczyzny, ambitny, waleczny. Przebacz mu, bo jest to jednak dziecko. Wyciągnij do niego rękę, powiedz mu, że proponujesz mu zawarcie pokoju. Spróbuj przez najbliższy tydzień być dla niego serdeczna, wciągaj go w drobne zajęcia i chwal go, gdy coś dobrego zrobi. A gdy Cię zaczepi, gdy się zapomni, to nie złość się, tylko mów mu, że przecież już jest duży, że takie dziecinne zachowania nie uchodzą w tym wieku. Bagatelizuj jego zaczepki, mów "nie bądź dziecinny", mów "bądź facetem". Pomyśl, jakie zajęcia mogłyby Was połączyć. Ja wiem, jak taki maluch bywa męczący, ale warto zapanować nad nim uśmiechem, pomysłem, zmianą tematu. Bądź pewna- jemu jest ciężko. On tak by chciał być duży jak Ty ale wie, że nie będzie. Dopiero gdy będzie miał jakieś 14, 15 lat to zmienią się relacje. Ale Ty możesz sprawić, żeby już teraz było w miarę dobrze. Traktuj go z szacunkiem, chwal, daj jakieś ciekawe zajęcia.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione