nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 17.04.2016 15:00

Krąg przyjaciółek

Przyjaźniłyśmy się od początku szkoły. Niestety, w tym roku przyjaciółka coraz częściej rozmawia z inną dziewczyną. Nawet pytałam, czy jeszcze jesteśmy przyjaciółkami. Powiedziała, że tak, ale mi jest smutno, gdy one gadają, gdy mają swoje sprawy. A może to ja mam zerwać naszą przyjaźń? Szóstoklasistka

Ja rozumiem, że bardzo byś chciała mieć przyjaciółkę tylko dla siebie. Takie papużki- nierozłączki. Ale jesteście już w szóstej klasie i ten czas wyłączności właśnie się kończy. Teraz do samej matury będziecie raczej tworzyły coraz większy krąg koleżanek i przyjaciółek. Moja rada jest taka, byś nie zrywała przyjaźni z dawną koleżanką. Gdy one dwie rozmawiają, to nie siedź smutna. Wtrącaj się do rozmów, śmiej się z nimi, dopytuj, powiedz coś na temat. Albo chociaż kiwaj głową, uśmiechaj się. Oczywiście, możesz swojej starej przyjaciółce powiedzieć, że czujesz się głupio, gdy one rozmawiają, że czujesz się wtedy trochę odrzucona i dlatego prosisz, by Ci pomogła to jakoś przełamać. Mów to spokojnie i bez pretensji. Dopiero dojrzałe dziewczyny potrafią mieć wiele przyjaciółek i nie czują się zagrożone, gdy coś się dzieje bez ich udziału. Pomyśl, by zaprosić obie koleżanki do siebie i coś wspólnie robić- może gry planszowe, może inna gra, może wieczór filmowy, a może wycieczka rowerowa? Smutek, poczucie odrzucenia to najgorsze co człowiek może odczuwać i najczęściej dzieje się to bez powodu, z dziewczęcego przewrażliwienia. Dlatego dbaj o dobry humor, o uśmiech i nie martw się. Zaśpiewaj sobie słowa psalmu, że "Pan jest mocą swojego ludu" i poczuj w sobie tę Bożą moc. Wejdź jutro do szkoły z uśmiechem, nie odsuwaj się, rozmawiaj z dziewczynami. Ale ja rozumiem Twój problem, bo to co przeżywasz jest typowe dla Twojego wieku. Próbuj się jednak przemóc.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione