nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

Weronika Owczarz

dodane 08.04.2016 10:02

Jak to działa?

Pewność siebie nie polega na czuciu się lepszym od innych, celem tego nie jest również wzbudzenie w ludziach zazdrości naszą osobą, bo to nie dowartościuje nas samych...Wiec co to jest?

Można to porównać z poczuciem własnej wartości. Kiedy czuję się pewnie we własnej skórze, nie udaje nikogo i jestem świadoma wartości, które posiadam, a co najważniejsze: nie wstydzę się ich!

                Jak uzyskać pewność siebie?
1. Przede wszystkim trzeba zacząć od pozytywnego patrzenia na świat. Jak to działa? Myślenie o rzeczach smutnych, o cierpieniu, wpatrywanie się w ból, w rzeczy które nas ranią/niszczą, jeszcze bardziej nas dołuje...Nie można pozwolić, by to przeszkodziło nam w drodze do szczęścia. Dlatego podstawowa rzecz to odrzucenie smutku na drugi plan i zajęcie się dostrzeganiem dobrych stron życia :)
2. Świadomość tego na ile nas stać i co możemy osiągnąć własnymi silami. Żeby dojść do tego musimy mieć przede wszystkim opanowany punkt 1:) Ponadto trzeba wiedzieć o swoich zaletach (co przychodzi w miarę łatwo) i wadach (z czym zawsze jest już gorzej haha). Czasem trzeba trochę czasu, żeby dostrzec pewne rzeczy, ale jeśli się uda- jesteście już coraz bliżej osiągnięcia pewności siebie
3. Wpływ innych. Tak, to również działa na nas albo pozytywnie albo negatywnie. Inni źle o nas myślą? Nie akceptują nas takich, jacy jesteśmy? Lecz często to tylko się nam wydaje, bo często wszyscy jesteśmy przewrażliwieni na punkcie własnej osoby i szczególną uwagę zwracamy na szczegóły, które tak naprawdę nie mają większego znaczenia...Z tego wynika, ze trzeci krok to nie przejmowanie się opinia innych, ale to nie wszystko! Patrz na innych z miłością tak, jak Zmartwychwstały Chrystus. Nie myśl o innych negatywnie, nie patrz na ich wady, nie staraj się dostrzec czegoś,co psuje efekt świetnej osoby. Pomyśl o zaletach, o tym czego dobrego możesz się nauczyć od innych, w czym są tak dobrzy, ze możesz ich naśladować.
4. Dużo się śmiej! Śmiech nikomu nie szkodzi,  wręcz dobrze wpływa na nas, jak i na innych. To radość utrzymuje nas w dobrym humorze przez dłuższy czas, czy rozluźnia atmosferę...Natomiast tu nie chodzi tylko o śmianie się z żartów, ale z samej siebie! Dzisiejszy świat jest kreowany na taki, by zrobić wszystko  co inni mi każą, byle by nie usłyszeć ich negatywnej opinii o nas. Zmień to i zaufaj mi!
    Gdy inni widza, ze śmiejesz się z samej siebie, nie panikujesz, gdy ktoś krzywo spojrzy i nie wypierasz się wartości, które posiadasz. Wtedy ludzie zaczynają cię doceniać! Mów to, co naprawdę myślisz i pokazuj kim naprawdę jesteś. Teraz  dochodzimy do kwintesencji, do końca - pewność siebie dla mnie to poczucie docenienia/ szacunku przez inne osoby. Pracując nad sobą samym nie ma szans by było już gorzej :) Będzie lepiej! A wtedy nasza pewność, ze wszystko jest w jak najlepszym porządku umożliwi ci cieszenie się życiem - i to jest właśnie moja definicja "pewności siebie". A jaka jest twoja...?

 

Starsze wpisy:

Czas wolny

Perfekcyjne zdjęcia

12 sposobow na czerpanie sił do życia

Świąteczne ozdoby

Aslan w dzisiejszym świecie

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione