nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 15.04.2016 17:00

Wyśmiewana

W roku szkolnym do naszej klasy dołączyła nowa koleżanka. Jako jedyna przez nią byłam wyśmiewana, nielubiana, nawet czasami mi dokuczała. Z biegiem czasu moje koleżanki zaczęły ją naśladować. Od tego czasu jestem wyśmiewana, a nawet nikt mnie nie lubi. Co mam zrobić, by mieć przyjaciół? 11-latka

Bardzo ważne jest to, jaką jesteś osobą. Czy smutna i zmartwiona, że ta wredna dziewczyna tak Ci wszystko w klasie zepsuła? Jeśli tak się stało, to jutro spróbuj przez około 10 dni wchodzić do klasy uśmiechnięta, bądź zadowolona z siebie i z życia. Jeśli ktoś coś powie, zachowuj się tak, jakby to do Ciebie nie docierało. Zastanów się, czy jest w klasie chociaż jedna lub dwie sympatyczne dziewczyny i do nich podchodź na przerwie, poczęstuj je czymś, przynieś coś ciekawego, może do przeczytania, może do obejrzenia, zależy, co w klasie jest modne. Czasami jedna paczka paluszków wystawiona na przerwie w wyciągniętej ręce zmienia układy. Ludzie podchodzą, częstują się, chwilę pogadają. Pomyśl nad jakimś hobby, którym byś mogła kilka dziewczyn zaciekawić, wciągnąć je. Może pieczenie babeczek, może jakieś ozdoby, może biżuteria. A może pogadaj o swojej sytuacji z mamą i zaproś do siebie kilka milszych koleżanek i urządź sobotę gier planszowych lub sobotę filmową. Nic tak nie łączy z klasą, jak spotkania poza szkołą. Pomyśl o co tej dziewczynie chodzi. Może ona Ci czegoś zazdrości? Ważne, byś nigdy nic na nią nie mówiła. Bo wierzę, że sytuacja się poprawi, jeśli nawiążesz znowu kontakt z koleżankami.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione