nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 02.04.2016 14:00

Trudne relacje

Świetnie się uczę, ale w szkole mam niemałe problemy z przyjaźnią. Z pierwszą przyjaciółką nagadałyśmy sobie o wiele za dużo w gniewie i chociaż się pogodziłyśmy, to nie wróciła dawna relacja. Mam nową koleżankę, ale niezbyt dobrze się rozumiemy. Zawsze wydaje mi się, że ona uważa mnie za dziecko. Zmieniać to koleżeństwo, czy nadal walczyć o starą przyjaźń? Szóstoklasistka

Odzywaj się w naturalny sposób do dawnej przyjaciółki. Możliwe, że kiedyś do siebie wrócicie, ale nic na siłę, to się ewentualnie samo stanie, chociaż niekoniecznie. Zachowaj w tej sprawie spokój. Wniosek dla Ciebie na przyszłość- staraj się w miarę możliwości panować nad wybuchami wściekłości. Wobec nowej koleżanki zachowuj się też naturalnie. Czasami jej szczerze powiedz, by nie traktowała Cię jak młodszej, bo Cię to denerwuje. Rozglądaj się uważnie po klasie. Rozmawiaj z każdą dziewczyną, bo każda jest Twoją koleżanką, a że jedną lubisz bardziej, zaś inną mniej to zupełnie naturalne. Idealnych osób nie ma. Dziewczyny mają skłonność do tego, by mieć jedną przyjaciółkę. No i gdy coś się dzieje złego, pojawia się problem samotności w szkole, w klasie. Nad tym pracuj i próbuj powoli w Twojej klasie to zmieniać. Podchodź do różnych dziewczyn, słuchaj, mów coś, pytaj. Może za zgodą rodziców zaprosisz kiedyś do siebie kilka miłych dziewczyn, by coś wspólnie robić? To mogą być gry planszowe, które bardzo integrują, to może być coś zupełnie innego, na przykład wspólne pieczenie ciasteczek, każdy pretekst dobry. Najlepiej, gdy ma się wiele koleżanek. Jest sprawą normalną, że z jedną się lepiej uczy, z inną śmieje, z kolejną uprawia sport itd. Gdy zbliża się czas zakończenia szkoły, dobrze jest coś wspólnie robić- może zdjęcia, pamiętniki, album dla wychowawczyni. Przyjaźni nie można nikomu nakazać. To są sprawy delikatne. Próbuj być bardzo otwarta na ludzi i pamiętaj, że nikt nie jest idealny. Zawsze różne cechy w różnych koleżankach będą Cię denerwowały. Ale to nie znaczy, że zrywasz kontakt.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione