nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 31.03.2016 20:00

Marzenie o zwierzętach

Bardzo kocham zwierzątka i zawsze chciałam jakieś mieć. Gdy skończyłam 6 lat, dostałam rybkę. Przeżyła u nas 3 lata. Niedawno dostałam chomika, ale mama jest na niego uczulona. Oddałam go do szkoły, odwiedzam codziennie, cieszę się nim. Niestety, pojawił się dziwny kaszel i podejrzenie, że też jestem uczulona. Co ja zrobię, jeśli się to okaże prawdą? 9-latka

Bardzo dobrze rozumiem, że chcesz mieć zwierzaczka, szczególnie chomika. Niestety, bardzo dużo osób męczy się z alergią. Na szczęście to czasami mija. Myślę, że mama zrobi badania, czy masz uczulenie na chomika. Jeśli tak, to trudno, nie ma wyjścia. Rozwijaj swoją wiedzę o zwierzątkach, zbieraj informacje, rozmawiaj z rodzicami o tym, by kiedyś znowu spróbować z rybką, a może z innym, najmniej alergennym stworzeniem. Zapytałaś, dlaczego akurat Ty masz taki problem. Odpowiadam szczerze, że nie wiem. To taka cecha współczesnego życia, męczy się z tym coraz więcej osób. A może wielkie zainteresowanie zwierzątkami zamienisz w pasję roślinną, może inną? Znajdź coś, napisz. Może będziesz specjalistką w fotografowaniu zwierząt? Może, gdy będziesz starsza, będziesz pomagała zdobywać pieniądze dla schronisk dla psów i kotów? A może będziesz pisała ciekawe opowiadania o chomikach? Może rysunki? A może zupełnie inne hobby? Wiadomo, że ludzie wrażliwi lubią zwierzęta. Życzę Ci, by za kilka lat alergie minęły, a w tym czasie alergicznym byś się nie smuciła, tylko byś znalazła kolejną pasję.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione