nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Gabriela Szulik

dodane 23.03.2016 10:47

Konno z Krakowa do Rzymu

Międzynarodowa sztafeta konna „Podróż Miłosierdzia poprzez Europę” wyruszyła z Krakowa. Jeźdźcy są już na Słowacji.

Sprzed Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, 9 marca wyruszyła konna sztafeta. Jeźdźców pobłogosławił kard. S. Dziwisz. – Dobrze, że tu rozpoczynacie pielgrzymowanie do Rzymu. Życzę Wam, by ta droga była dla was łaskawa, żebyście spotykali życzliwych ludzi – powiedział kardynał.

W sztafecie wezmą udział nie tylko Polacy, ale i Słowacy, Austriacy, Słoweńcy, Włosi, bo przez te kraje prowadzi trasa sztafety.

Jeźdźcy będą sobie przekazywać emblemat „Via della Misericordia”, który przywieziono z Włoch i podarują go papieżowi.

Pomysł, by zorganizować podróż konną Drogą Miłosierdzia z Krakowa do Rzymu z okazji Jubileuszu Miłosierdzia powstał we Włoszech, w Federacji Turystyki Jeździeckiej (Federazione Italiana Turismo Equestre TREC-ANTE).

Z Łagiewnik wyruszyły 22 konie i cztery dorożki. Niw wiadomo dokładnie, kiedy sztafeta dotrze do Rzymu nie jest znana. Sporo zależy od pogody i kondycji koni.

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10