nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

MGN 04/2016

dodane 27.03.2016 20:00

Droga pasja

Całym moim życiem jest jeździectwo, a los tak bardzo chce mi je zabrać. Z zewnątrz mogłoby się wydawać, że moje życie jest super. Moi rodzice rozkręcili wielką firmę, pieniędzy nie brakuje. Podziwiam głównie tatę, chociaż nigdy nie miał dla mnie czasu. Własną pracą doszedł do wszystkiego. Konie to moja pasja, a to kosztuje. Rodzie wolą pieniądze na trenera wydać inaczej, uważają, że to do niczego mi się nie przyda itd. Jak przekonać rodziców, a może zarobić pieniądze? 15-latka

Jeśli treningi są takie drogie, to przecież masz możliwości pracy u taty. Pamiętam, że właśnie uczniowie z zamożnych domów pracowali bardzo wcześnie u swoich ojców. Więc spisz normalny kontrakt, jakie obowiązki bierzesz na siebie. Oprócz tego wypisz argumenty, na przykład: moja pasja odciąga mnie od wszelkich niebezpieczeństwo wieku dojrzewania. Zawsze wybiorę konie i trening a nie imprezę i alkohol, który za kilka lat się pojawi wśród moich rówieśników. Każdemu nastolatkowi, który ma pasję łatwiej jest przejść przez wiek dojrzewania. Przebywanie z końmi uczy odpowiedzialności, a treningi uczą hartu ducha. Możliwe, że nie będę sportowcem, ale nauczę się organizacji czasu, bo przecież nauki coraz więcej, a treningi też pochłaniają czas. Rówieśnicy siedzą godzinami w sieci i marnują czas. Ja jestem dobrze zorganizowana, a będę jeszcze lepiej. Czyli nie zapewniaj rodziców, że odniesiesz wielkie sukcesy, bo oni tego może nie chcą i w to nie wierzą. Ty im wyjaśnij, jakim plusem jest Twoja pasja. Ty wypisz tacie, w czym byś mogła go wyręczyć i zapytaj, czy mógłby w zamian opłacać trenera. Cieszę się, że podziwiasz swojego ojca. Nie miej do niego żalu, że zabrakło czasu na lody z Tobą. Nie da się wszystkiego pogodzić. Z roku na rok możesz się wdrażać w prowadzenie firmy.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione