nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 22.03.2016 21:00

Czy mam wolną wolę?

Nie potrafię zrozumieć, jak to jest, że człowiek ma wolną wolę, skoro Bóg jest wszechwiedzący. Jedno i drugie są sprzeczne. Po co Boga o coś prosić, skoro On już wie, co będzie dalej? Gimnazjalistka

Napiszę Ci, jak ja na swój użytek rozwiązuję Twój dylemat. Człowiek ma całkowicie wolną wolę, nieustannie coś wybiera. Podarowanie człowiekowi tej wolności to niesamowity Boży dar, bo przecież zwierzęta kierują się instynktem, a on z wolnością nie ma nic wspólnego. Możemy Boga o coś prosić i możemy to wyprosić. A dla mnie Bóg w swojej niepojętej dla nas mądrości wie od zawsze, jakie my w swojej wolności dokonamy wybory i kiedy i o co będziemy prosili.  Młodzi często pytają, dlaczego Bóg pozwolił, by zaistnieli najwięksi zbrodniarze. Ja sobie tłumaczę, że każdy został powołany do dobroci, ale w swojej wolności wybrał zło. Ale w życiu z pewnością dostawał wiele znaków, podpowiedzi, by się zmienić. Ale nie chciał. I wtedy Bóg nie interweniuje. Wtedy Bóg cierpi, ale wolność szanuje. Jednak na każdego czeka do końca, jak Ojciec na Syna Marnotrawnego. Bo ten Ojciec czekał! A najpierw pozwolił, by syn wziął pieniądze, chociaż było jasne, że to go przerośnie. Chyba warto trzymać się ewangelicznych obrazów Boga jako Ojca Syna Marnotrawnego, jako Siewcy, który sieje, ale różne okoliczności sprawiają, że dobre ziarno ginie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione