nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 16.03.2016 15:00

Przed egzaminami gimnazjalnymi

W kwietniu mam końcowe egzaminy. Wiem, że nie są łatwe, ponieważ pisałam już próbne. Moi rodzice z bratem mówią, abym wydrukowała stare testy i porobiła. Tylko to ich gadanie mi nie pomaga. Mam naukę do klasówek, powtórki z wszystkich klas, lektury do przeczytania. Ostatnio sięzastanawiałam, czy oni nie mają wiary w moje możliwości? Gimnazjalistka, kl. III

Rozumiem, że nauki jest sporo. Przecież zawsze były różne egzaminy i zawsze poziom nauki w polskich szkołach był bardzo wysoki. Więc rozumiem, że jesteś zmęczona. Ale wiem też, że można jeszcze lepiej zorganizować swoją pracę. Naprawdę. Sama ciągle udoskonalam swój system, bo organizacja pracy to podstawa. Rodzina chce dla Ciebie samego dobra i wiedzą, że rozwiązywanie starych testów to najlepsza metoda. Jeśli czasu masz wyjątkowo mało, to je chociaż przeglądaj, myśl nad każdym poleceniem, potem czytaj odpowiedzi. Bo w ten sposób typ pytań Cię nie zaskoczy. Policz tygodnie do egzaminów i pomyśl spokojnie, ile tych testów dasz radę zrobić, ile przejrzeć. A rodzince mów spokojnie, że wiesz, co musisz zrobić, że panujesz nad sytuacją i dziękujesz za wsparcie. Gdy do egzaminów będzie ok. 10 dni, to proś, by już niczego nie doradzali, tylko podnosili na duchu. Bo dasz sobie radę, na pewno. Warto się teraz spiąć i bardzo mocno pracować.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

  

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 03.04.2020
  łączna liczba komentarzy: 44

Najwyżej docenione