nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Janina Jankowska - Kalisz

dodane 29.02.2016 09:16

1050 rocznicę Chrztu Polski

Takiego jubileuszu jeszcze nie obchodziliśmy. Właśnie w tym roku przeżywamy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Podejmujemy różne inicjatywy, aby ten czas dobrze przeżyć i zapamiętać.

zobacz galerię

Świętowanie rozłożyliśmy w czasie.

     Przed rozpoczęciem adwentu wykorzystując e-dziennik uczniowie przekazali daty swojego chrztu. Po kilku dniach sporządziliśmy papierowy łańcuch z imionami patronów dzieci i datą przyjętego sakramentu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Imiona wraz z datami połączyliśmy z kotwicami, które są znakiem trwania w wierze. Podczas pierwszej niedzieli adwentu kotwice z łańcuchami zostały ofiarowane na ołtarzu, następnie umieściliśmy je w specjalnie na tą okoliczność przygotowanej chrzcielnicy, która stanęła na naszym szkolnym korytarzu.

     Kolejne nasze działanie to podziękowanie za chrzest przy chrzcielnicy. Tam właśnie staliśmy się dziećmi Bożymi. Dziękuję wszystkim, którzy udostępnili swoje zdjęcia, a przede wszystkim tym, dzięki którym możemy poznać i podziwiać piękne chrzcielnice z kościołów w innych miejscowościach.

     Niedziela Chrztu Pańskiego. Tego dnia uczniowie przynieśli na Eucharystię swoje białe szatki chrzcielne, wspominające narodzenie do nowego życia. Biała koszulka z wyhaftowanym imieniem i datą chrztu przypomina każdemu, że jest posłany, aby świadczyć o Chrystusie swoim życiem.

 

« 1 »
1050 rocznicę Chrztu Polski w SP1 Mosina

Mały Gość DODANE 29.02.2016

1050 rocznicę Chrztu Polski w SP1 Mosina

oceń artykuł Pobieranie..