nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 26.02.2016 11:27

Historyja rymowana

Baśń pt. Historyja rymowana z klechd i baśni wysupłana ku rozweseleniu dziatek od kolebki do stu latek,

 Przesyłam baśń pt. Historyja rymowana z klechd i baśni wysupłana ku rozweseleniu dziatek od kolebki do stu latek, autorstwa mojego, nieżyjącego już od dawna, wujka - Mieczysława Nowakowskiego. Autor napisał ją na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku i czytał mi ją, kiedy byłem dzieckiem.

Później o jej istnieniu zapomniałem, wuj umarł i tak minęło kilkadziesiąt lat. Z baśni zapamiętałem tylko kilka pierwszych wersów i oczarowanie moje jako dziecka jej piękną aurą. Nie mogąc jej odnaleźć, uważałem za bezpowrotnie utraconą. I oto niedawno, po śmierci mojej mamy a siostry autora, odnalazłem w Jej archiwaliach, bardzo zniszczoną kopię maszynopisu z tekstem baśni, na szczęście czytelnym.W tych dniach udało mi się ją wydać w pięknej szacie graficznej.

Przesyłam ją, licząc na zaprezentowanie tego wartościowego i pięknego literacko utworu. Wiem, że Wujek byłby szczęśliwy z tego powodu.

Z wyrazami szacunku i sympatii – Szczęść Boże !

Krzysztof Rudziński  

Aby przeczytać baśń, kliknij link poniżej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione