nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2018
dodane 11.03.2016 17:00

Męczący koledzy

Kilku kolegów zamęcza mnie ostatnio różnymi bezsensownymi często pytaniami, łażą za mną, przerywają rozmowy z koleżankami. Staram się ich jakoś zniechęcać, ale niewiele pomaga. Dwunastolatka

Najpierw miej troszkę zrozumienia dla tak nieudolnych zachowań kolegów. Oni chcą zwrócić na siebie uwagę, chcą być z Tobą kontakcie, widocznie robisz na nich duże wrażenie. Niestety, chłopcy w tym wieku kompletnie nie mają wyczucia, jak zagadywać i zachowują się jak słonie w składzie porcelany. Nigdy nie krzycz na nich, bo może ktoś im powiedział, że to dobry znak, gdy się złościsz. Zresztą, wtedy dziewczyny często się też śmieją i chłopcy uznają, że to ok. Mów do nich bardzo spokojnie i wyraźnie jak do małych dzieci. I nawet to powiedz. Np "nie bądź małym dzieckiem i nie pytaj mnie o wszystko, bo nie jestem twoją nianią. Przerwa jest krótka, nie mogę jej tracić." Albo "proszę cię, byś mnie zostawił w spokoju. Nawet przedszkolak rozumie taką prośbę." Niestety, czasami nic nie działa. Ale z tego wyrosną albo nagle przerzucą się na inną koleżankę.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

  

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10