nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 06.03.2016 17:00

Obrażalska

Już nie wytrzymuję z koleżanką. Niby ją lubię, ale jej nieustanne obrażanie jest strasznie męczące. Próbuję się nie przejmować, ale to nie jest łatwe, jej miny są jednoznaczne, gniewne milczenie też. 13-latka

Zacznij nieco mocniej ignorować jej obrażanie. Nie pytaj jej, o co się znowu obraziła, tylko mów zawsze w stylu: "no chyba się nie obraziłaś?" Bo obrażanie to oznaka braku dojrzałości, to dziecinne zachowanie. Gdy ona krzyczy, upomina się o Twoją uwagę, to w miarę możliwości śmiej się, żartuj i jakby nie pozwalaj jej na obrażanie. Zacznij być ponad takie zachowania. Jeśli ona coś ostro, Ty się śmiej i mów np. "i tak ciebie lubię, więc się nie obrażaj, bo to na mnie nie działa.” Spędziłyście razem kilka lat, macie swoje wady i zalety. Idealnych osób nie ma. U jednych cenimy jakąś cechę, u innych inną. Dlatego warto mieć wielki krąg koleżanek i z każdą być w kontakcie. Buduj takie relacje w swojej klasie. Jej zachowanie to tylko oznaka braku dojrzałości, ale to minie i będzie ok. Nigdy kręgu koleżanek nie należy zacieśniać tylko poszerzać.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione