nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 02.03.2016 17:00

Zakaz malowania

Moja mama zakazuje mi nawet najbardziej delikatnego makijażu. Wszystkie koleżanki malują się na dyskoteki szkolne, czasami na weekend, czasami dyskretnie do szkoły, a ja nie mogę niczego używać. Na szczęście koleżankom to nie przeszkadza, ale czuję się głupio, bo też bym się chciała od czasu do czasu lekko pomalować. 14-latka

Jeszcze jakiś czas wytrzymaj, nie łam zakazu, bo mama straci zaufanie do Ciebie. Przecież sama wiesz, że mama chce Twojego dobra, chce byś wyglądała młodzieńczo a nie kilka lat starsza. Jednak co jakiś czas pytaj, kiedy zakaz będzie cofnięty.  Jeśli masz kontakt z babcią- mamą mamy, to pytaj, jak to było z mamą, kiedy zaczęła używać kosmetyków upiększających. To może być ciekawa rozmowa. W prawie każdej rodzinie jest jakaś młoda ciocia, która się maluje. Może starsza kuzynka, więc z nimi pogadaj, by się za Tobą wstawiły i uzyskały zapewnienie, że jako np. 16-latka lub nawet wcześniej będziesz mogła stosować tusz do rzęs czy lakier do paznokci. Wymalowane gimnazjalistki wyglądają często śmiesznie lub wulgarnie, bo nie mają umiaru. Malowanie postarza, szczególnie nieciekawie wyglądają wymalowane usta. Pamiętaj, że u eleganckiej kobiety makijaż jest prawie niewidoczny.  Ciesz się, że koleżanki się nie wywyższają. Doceń, że mama tak bardzo dba o Ciebie i czuje się za Ciebie odpowiedzialna.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione