nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 28.02.2016 17:00

Miłośniczka książek i jej problemy

W mojej klasie nikt nie lubi czytać książek. Ja bardzo lubię czytać, ale czuję się przez to inna. Gdy oddajemy lekturę, zostaję na końcu, aby nikt nie widział, że wypożyczam nową książkę. Przez to dziwnie się czuję, kiedy czytam na przerwach. Miłośniczka książek

Masz wielkiego pecha, że znalazłaś się w tak dziwnej klasie. Kilkadziesiąt lat pracowałam w szkolnictwie i takiej klasy nie spotkałam. Przekonasz się już niedługo, że w kolejnej szkole spotkasz osoby dużo czytające, może więcej od Ciebie. Natomiast nie jest dobrze, że tak bardzo odsuwasz się od klasy. Dlaczego się wstydzisz tego, że czytasz? Zresztą przyznajesz, że czytasz na przerwach, ale wstydzisz się samego wypożyczania? Pogadaj z Waszą bibliotekarką, może kiedyś zaprosi Waszą klasę i pokaże, jak ciekawe książki są w bibliotecznym zbiorze? Nie wierzę, że dziewczyny nie zachwycą się powieściami specjalnie dla nich, a chłopcy też znajdą coś dla siebie. Głowa do góry, a zamiast się chować, to pokazuj, co pożyczasz, mów, że to ciekawe. Poza tym, w szkole z pewnością są osoby dużo czytające, staraj się je w bibliotece poznać. Uwaga- czytanie książek nie powinno Cię oddalać od rówieśników. Szukaj osób o podobnych zainteresowaniach.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

  

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione