nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 23.02.2016 20:27

Idealna dziewczyna?

Jestem chłopakiem spokojnym i religijnym i nieśmiałym. Od pewnego czasu podoba mi się pewna dziewczyna. Jest cudowna! Jest naprawdę śliczna i choć jej nie znam, uważam ją za ideał. Można powiedzieć, że jestem totalnie zwariowany z jej powodu. Sęk tkwi w tym, że jest starsza ode mnie o 3 lata, chodzi do innego liceum. I tu pojawia się pytanie czy warto? Co robić? 16-latek

Przydarzyło Ci się coś, co się często zdarza nastolatkom, zarówno chłopakom jak i dziewczynom. Oto znalazłeś ideał, ale to ideał w Twoich myślach. Owszem, jest śliczna, wierzę. Do tego pewnie robi na Tobie niesamowite wrażenie. Więc najlepiej, jeśli będziesz o niej marzył, ale jednocześnie przyglądaj się uważnie rówieśniczkom i młodszym od siebie. Zapytałeś, czy warto się o nią starać. Odpowiadam szczerze, że nie warto. Naprawdę. Niech ona zostanie w Twoich wspomnieniach jako cudowna i śliczna nieznajoma. Nie próbuj jej poznać, bo normalnie dziewczyna w jej wieku raczej nie ma ochoty na znajomość z 3 lata młodszym, a o bliskiej znajomości mowy nie ma. W tym wieku to wręcz głupota. Ona jest pełnoletnia, ona będzie studentką, a Ty niepełnoletnim licealistą. Dlatego zostaw ją jako dziewczynę marzeń. Organizm nastolatka już tak ma, że na początku wybiera jako obiekt uczuć osobę niedostępną. Czekaj, aż dostępna dla Ciebie dziewczyna zawróci Ci w głowie. Rozglądaj się uważnie wśród rówieśniczek, wśród rok lub dwa lata młodszych. Lepiej, jeśli chłopak góruje wiekiem i mądrością, a to nie jest możliwe, jeśli Ty masz 16, a ona 19 lat. Ta różnica przestanie mieć znaczenie za 10 lat. Kompletnie nie przejmuj się tym, że nie potrafisz do niej podejść i zagadać. Ćwicz śmiałość w rozmowach z koleżankami w klasie. Każdej mów cześć, pytaj o klasowe sprawy. Nieśmiałość to oznaka wrażliwości, nie bądź na siebie zły z tego powodu.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione