nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 16.02.2016 20:00

Problem ze ścięciem włosów

Wczoraj mama po mnie przyjechała do szkoły. Mówiła, żebym poszła z nią do fryzjera. Nie chciałam. Potem się denerwowała i w końcu pojechaliśmy. Ta fryzjerka obcięła mi włosy o chyba 5 cm!!! I jeszcze przystrzygła grzywkę! Mama jej tak powiedziała. Później byłam strasznie na mamę zła. A ja głupia zrobiłam to dla niej, żeby się nie denerwowała. Ja miałam piękne włosy do czasu... Nie mogę zaakceptować tej fryzury. Nienawidzę moich włosów! . Przypięła mi spinką grzywkę i uważała, że jest dobrze. Z tą spinką wyglądam jak 5-latka! Chyba nie pójdę do szkoły. Tak będzie najlepiej. To wszystko wina mamy. Teraz muszę czekać, aż mi te włosy odrosną. Co mam zrobić?!! 12-latka

Rozumiem mamę i rozumiem Ciebie. Mama jest przekonana, że teraz ładnie wyglądasz. Mama jest pewna, że zrobiła coś dobrego. Ale bardzo dobrze rozumiem też Ciebie. Bo przez cały wiek nastolatki miałam problem z mamą i włosami. Musiałam mamy słuchać aż do czasu mniej więcej 15- 16 lat. Mama twierdziła, że muszę mieć krótkie włosy, ja chciałam długie. Do dzisiaj to pamiętam, a mam już 62 lata. Moje rady:

- zrozum mamę, że chce dobrze i według mamy gustu teraz wyglądasz ładnie

- wytrzymaj ten trudny czas i za rok już się sprzeciwisz. Zresztą, możesz nawet z mamą ustalić, w jakim wieku będziesz mogła sama zdecydować o włosach

- idź do szkoły, bo to tylko Ty widzisz tak krytycznie samą siebie

Powiem Ci w tajemnicy, że się z mamą tyle lat spierałam i tak długo miałam potem długie włosy, aż mama przestała mi o tym mówić. Wtedy je ścięłam, bo dobrze wiedziałam, że w krótkich mi o wiele lepiej. Ale wiem, że każda dziewczyna musi przejść swój czas sporów. Głowa do góry, to należy do dorastania i mowy nie ma o tym, by nie pójść do szkoły z powodu włosów. Dogadaj się z mamą na temat tego, od kiedy będziesz sama decydowała o włosach. Nie wściekaj się.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione