nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020
dodane 10.02.2016 22:07

Postanowienia

Chciałabym sobie założyć jakieś postanowienia wielkopostne. Jakie to mogą być? Podpowie mi coś pani? 12-latka

Postanowienia wielkopostne powinny łączyć w sobie trzy elementy:

1. Modlitwa- warto sobie obiecać, że będzie lepsza. Bardzo dobrze by było codziennie chociaż kilka zdań Biblii przeczytać. Można sobie notować zdanie, które nas szczególnie zainteresuje, przemówi do nas. Do takich notatek warto ciągle wracać. Udział w wielkopostnych nabożeństwach to też rodzaj modlitwy.

2. Post- czyli warto odmówić sobie czegoś, co lubimy, czyli uczyć się panować nad sobą. To nie muszą być słodycze, z których wiele osób rezygnuje w tym czasie całkowicie lub częściowo. Można np. mocno ograniczyć czas w Internecie, można bardziej zapanować nad lenistwem itd

3. Jałmużna- czyli jakaś ofiara. To nie muszą być pieniądze, to może być czas dla kogoś, serdeczna rozmowa z kimś, większa pomoc w pracach domowych, to może być podrzucenie komuś batonika, owoców itp. Bardzo pomocne są specjalne skarbonki rozdawane w wielu parafiach.

Najważniejsze, by te 3 elementy harmonijnie łączyć.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  kawa
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17

Najwyżej docenione