nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 05.02.2016 21:00

Brak zainteresowania

Kiedyś rodzice często spędzali ze mną czas. Jeździliśmy na wycieczki, długo graliśmy w gry, rozmawialiśmy i było fajnie! Mama mnie chwaliła i dopytywała o oceny. Teraz jej nie interesuję, nieustannie siedzi przy komputerze, a tata późno wraca. Uczę się fantastycznie, ale rodzice się tym nie interesują. Chcę, żeby mnie doceniono! Żeby spędzono ze mną czas! Nastolatka

Z Twojego listu wynika, że rodzice mają jakieś swoje problemy i kompletnie nie zauważyli, że Ty padłaś ofiarą. Zastanów się, z którym z rodziców najpierw pogadać, a w zasadzie wyżalić się. Jeśli nie odważysz się na taką rozmowę, to napisz do rodziców listy i to w dwóch egzemplarzach. A może napiszesz im maile? Obojętnie, czy to będzie rozmowa czy listy, zasady są takie same. Absolutnie nie oskarżasz rodziców, że nie mają dla Ciebie czasu. Piszesz lub mówisz tylko o sobie! Wyrażasz to, co czujesz. Na przykład "jest mi przykro, że nie spędzamy razem czasu, tęsknię za dawnymi czasami, gdy graliśmy w różne gry, czuję się okropnie, jak kwiat, który usycha o którym wszyscy zapomnieli, walczę o waszą uwagę, staram się mieć najlepsze oceny, porządek, ale to chyba nie pomaga, coś złego dzieje się w naszej rodzinie, jak uratować naszą rodzinkę?" Gdy będziesz pisała o tym, jak się czujesz, czym się martwisz, to rodzice nie mogą Ci zaprzeczyć. Jestem pewna, że oni bardzo Cię kochają, ale coś się dzieje, z czym sobie nie radzą i najwyższy czas, byś im o sobie przypomniała. Pamiętaj, że Ty nie jesteś niczemu winna, że nie chodzi o oceny, o porządek.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione