nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 05.02.2016 14:00

Uzależniona od telefonu

W ostatnim czasie trudno mi się skupić. Cały czas korzystam z telefonu lub komputera. Nie mogę się powstrzymać. Wyłączam go, ale zaraz muszę coś sprawdzić. Zamiast się uczyć, piszę ze znajomymi albo oglądam niezbyt mądre filmiki. Jak to powstrzymać? Jedenastolatka

Jesteś już poważnie uzależniona. Nie rządzisz sobą i swoim życiem. W Twoim wieku powinno się budować relacje na żywo, ale Twoja praca to nauka. Jeśli przez uzależnienie przestaniesz się dobrze uczyć i pogorszysz oceny, to zniszczysz swoją przyszłość. Nie zdobędziesz dobrego zawodu, nie będziesz odpowiednio zarabiała. Uzależnienie zwalczamy prosto- odcinamy dojście do tego, co uzależnia. Ponieważ jesteś jeszcze bardzo młoda, więc powinni Ci pomóc rodzice, czyli zabierają po szkole komórkę i dostęp do komputera aż do wieczora. Przegadaj z rodzicami, o której godzinie oddadzą Ci jedno i drugie. Jeśli to nie pomoże, to powinni Ci zabierać na cały tydzień i oddawać tylko na weekend. Wielu dobrze się uczących ma w domu takie zasady. Już widać, że sama sobie z tym problemem nie radzisz i będzie coraz gorzej. Więc zacznij z pomocą rodziny działać już od dzisiaj. Teraz oddaj komórkę, zrób zadania, a na weekend wyznacz, po ile godzin będziesz ją miała w ręce. Mądra młodzież bardzo ceni rozmowy w realu, spotkania a nie puste i głupie godziny ślęczenia w Internecie.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione