nasze media Najnowszy numer MGN 05/2020
dodane 01.02.2016 18:17

Chcę pomóc

Jedna z koleżanek z mojej klasy ostatnio bardzo się zmieniła. Zaczęła nas okłamywać, być dla nas chamska. Teraz nikt się z nią nie koleguje. Ja jednak czuję, że żałuje tego co zrobiła. Chcę jej pomóc, ale nie wiem jak i boję się, że inne koleżanki mnie wyśmieją. Gimnazjalistka

Gratuluję dojrzałości. Nigdy nie wiadomo, dlaczego koleżanka tak się zachowywała. Czasami nastolatek staje się chamski, gdy ma na przykład kłopoty w rodzinie. W ten sposób wyrzuca z siebie żal. Jako chrześcijanie nigdy nie powinniśmy odrzucać człowieka. Krytykujemy złe zachowanie, ale nie człowieka. Powiedz o tym koleżankom i powiedz, że należy dać tej dziewczynie szanse. One zrobią, co zechcą, ale Ty będziesz z nią rozmawiała. I tak rób. Oczywiście nie we dwie kontra klasa, ale podchodź do niej, rozmawiaj, wciągaj do grupy itd. Jeśli sytuacja zmieni się na lepsze, to już gratuluję. Przed Wami szansa, by w roku Miłosierdzia zrobić coś konkretnego. Złą atmosferę najlepiej rozładować żartami.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione