nasze media Najnowszy numer MGN 04/2020

PAP

dodane 25.01.2016 09:50

Karnawał w Wenecji

Regaty z udziałem 100 łodzi i 600 wioślarzy w historycznych strojach i maskach uświetniły uroczystości karnawału w Wenecji.

W drugim dniu największej w Europie zabawy pod gołym niebem nad laguną zgromadziły się tysiące ludzi. Gondolierów oklaskiwali na brzegach wenecjanie i goście z całego świata. Spektakularne widowisko "światło i dźwięk" odbyło się w sobotni wieczór, gdy woda kanału Cannaregio zamieniła się w wielką scenę, na której odbywały się pokazy akrobatów.

Karnawał w tym roku, trwający do 9 lutego, dedykowany jest sztuce i tradycjom Wenecji. Na placu świętego Marka prezentowane będzie codzienne życie Wenecji w dawnych czasach. Mistrzowie szkutnictwa zbudują tam w 11 dni gondolę. Podziwiać będzie można prace nad tradycyjnymi maskami i historyczne rzemiosło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 2
  Alex
 • 3
  Anonymous
 • 4
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 5
  gr3

Najwyżej docenione