nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 22.01.2016 14:00

Czy pokonam nieśmiałość?

Czy wyjazd kilkudniowe rekolekcje da mi jakiś krok do pokonania nieśmiałości? I czy mogę też się ćwiczyć w nawiązywaniu kontaktów z innymi, rozmowie z nimi? Czy stanę się pewna siebie? 12-latka

Stawiasz mi pytania, na które odpowiedź zależy tylko od Ciebie, od Twojego nastawienia i zachowania. Zapytałaś, czy to będzie krok do pokonania nieśmiałości? Tak, chociaż od Ciebie zależy, jak duży to będzie krok. Jeśli się zatniesz, zamkniesz, to będzie maluśki krok, a jeśli wyluzujesz, będziesz robiła wszystko z grupą, będziesz się cieszyła i nie oceniała innych to będzie olbrzymi krok. Wybór należy do Ciebie. Zapytałaś też, czy możesz ćwiczyć nawiązywanie kontaktów? Oczywiście, że tak. Ale jeśli staniesz z boku i nie będziesz się odzywała, to zbyt wiele nie poćwiczysz. Wybór należy do Ciebie. Ostatnie pytanie brzmiało, czy staniesz się pewna siebie. Jeśli zrobisz duże kroki i przekonasz się, jak jest miło, gdy o każdym myślisz dobrze i serdecznie, to wrócisz pewniejsza siebie. Wniosek- nic się samo nie zrobi. Nie ma wróżki i różdżki. Sama musisz zaufać ludziom, dobrze o nich myśleć, rozmawiać z nimi i przekonać się, jakie to proste.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione