nasze media Najnowszy numer MGN 06/2020
dodane 18.01.2016 14:00

Ja też jestem fajna

W mojej nowej szkole jest dziewczyna, która dobrze się uczy, tak samo jak ja, ma dużo przyjaciół i jest bardzo zarozumiała. Mnie lubi mało osób, bo wszyscy są skupieni wokół niej. Nie gratulowali mi wysokiego miejsca w konkursie. Jak pokazać, że też jestem fajna? Niedoceniona

Bardzo ważny jest wiek. Im jesteście młodsi, tym mniej własnego zdania i wtedy klasa uznaje jedną gwiazdę. Jej się udało zdobyć opinię "fajnej" i chociaż wcale taka nie jest, to klasa tak uważa i koniec. Moje rady są proste. Nie bądź zazdrosna. Bądź sobą, pilnuj nauki. Na przerwach bądź wyluzowana, roześmiana, nie mów o kartkówkach, klasówkach, nie mów, że się czegoś boisz, że nie umiesz itd. Czasami pochwal jakąś koleżankę, że ma coś ładnego, pogratuluj oceny. Pomyśl, czy nie mogłabyś zorganizować jakiegoś spotkania w domu- wieczór filmowy, może wieczór gier planszowych, nie wiem. Jest karnawał, dobra okazja. Nigdy nie obgaduj, nie bądź ponura. Czasami pomóż jakiejś miłej koleżance w nauce, ale nie żądaj, by była wdzięczna. Staraj się o każdej osobie w klasie dobrze myśleć. Bo takie dobre myślenie się wyczuwa.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione