nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 17.01.2016 21:00

Dziwne fascynacje

Nie wiem z czego wynika to, że lubię zło. Ostatnio oglądałam film biograficzny o Rasputinie. On był chyba nieśmiertelny. Uważał, że najpierw trzeba zgrzeszyć, aby znów stać się dzieckiem Bożym. To jest po prostu dziwne. Ale zafascynowało mnie jego życie i teraz chcę się tymi informacjami podzielić z tatą. Mogę się tym interesować? Czy to nie dziwne? I czy mogę o tym powiedzieć tacie? Nie dla ostrzegania tylko do wymiany informacji. 12-latka

 

Jak najbardziej porozmawiaj z tatą na temat Twojej nowej fascynacji. Bo byłoby bardzo dobrze, gdyby tata podpowiedział Ci różne ciekawe osoby, którymi warto się fascynować, na których można się wzorować. Uważaj, bo jesteś w wieku, gdy Twój światopogląd i charakter nie są do końca ukształtowane. Bardzo łatwo można więc taką osobę zmanipulować, do czegoś przekonać. Pamiętaj na zawsze, że za treści w Internecie nikt nie bierze odpowiedzialności! Każdy może tam napisać wszystko! Owszem, Rasputin to intrygująca postać. Tylko pomyśl, co dobrego możesz z niego przejąć?  Np. napisałaś, że on był chyba nieśmiertelny. To bzdura. Dalej - jego pogląd, że należy zgrzeszyć, by potem stać się Dzieckiem Bożym to kolejna wielka bzdura, która tylko usprawiedliwiała jego złe czyny. Tworzył fałszywe teorie, by wyprowadzać z nich wygodne dla siebie poglądy. I chętnie go słuchano, bo to jest przyzwolenie na zło. Pytasz, dlaczego zło Cię intryguje? Bo ono się ubiera jakby w taki intrygujący płaszczyk. Od grzechu pierworodnego ludzie mają w swojej naturze skłonność do zła. Ale po to mamy rozum, by z tym walczyć, by się nie dać zwieść. Jeśli lubisz historię, to zainteresuj się polskimi królami, królowymi, rycerzami i wieloma niezwykłymi postaciami. No i czytaj Sienkiewicza! Porozmawiaj z tatą, proś, by podpowiadał, kim się zainteresować.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione