nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 15.01.2016 14:00

Niekończące się kłótnie

Koleżanka i kolega CAŁY czas się kłócą. Już nie wytrzymuję. Mam bardzo mało czasu i dużo nauki i nie umiem im pomóc, chodź w każdej chwili się staram. Ona myśli, że on jest na nią zły, on, że ona na niego ... widzieliśmy się raz w życiu, daleko od siebie mieszkamy, a oni chodzą ze sobą do klasy - często piszemy. Są przyjaciółmi, a dzień później się kłócą, kłótnia trwa kilka dni i od nowa. Nie wiem, co zrobić, bardzo mi się żalą, a ja nie umiem im zawsze dobrze doradzić. Nie rozmawiają ze sobą, on do niej pisze, ona mu nie odpisuje i dużo innych przykładów . Proszę o natychmiastową pomoc. Nastolatka

Moja rada będzie bardzo dziwna i bardzo drastyczna. Otóż mam wrażenie, że ich kłótnie stały się rytuałem, inaczej nie potrafią. A jeszcze znaleźli sobie Ciebie i chcą, byś się na ich problemie ciągle skupiała, chcą być w centrum Twojej uwagi. Spróbuj im krótko i konkretnie napisać, że już nie będziesz wchodziła w ich kłótnie, bo to ich decyzje, ich życie. Niech poczytają w Internecie kilka artykułów na temat sztuki prowadzenia rozmowy czyli komunikacji. Szczególnie trudna jest komunikacja między chłopakiem i dziewczyną. Więc niech poczytają, a potem niech zaczną normalnie i szczerze rozmawiać. A jeśli się tego nie nauczą, to trudno, ich problem. Ich ciągłe kłótnie to tylko chęć zwracania na siebie uwagi, to dowód wielkiej niedojrzałości, ale też rytuał. Niech zrobią z sobą porządek. A Ty im napisz, że masz swoje sprawy i chcesz przy ich wiadomościach wpadać w dobry humor, nie rozwiązywać supełki, które niepotrzebnie zawiązują. Nie daj się więcej w to wciągać, dbaj o swoje sprawy, zacznij z ich zachowania kpić. Poczucie humoru jest im chyba bardzo potrzebne.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione