nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 29.12.2015 19:00

Sporo sprzeczności

Czuję, że nie ma dla mnie miejsca na tym świecie. Mam coraz więcej problemów z koleżankami. Jedne okazują się wyrozumiałe, ale zaraz stają się fałszywe. Mój dzień wygląda tak: idę do szkoły, wracam i od razu się uczę, potem idę spać. Czuję, że nie jestem potrzebna, często chciałabym porozmawiać o problemach z kimś bardzo bliskim, ale niestety nie mam tak bardzo zaufanej osoby. Codziennie się modlę o siłę w życiu, a porozmawiać mogę o tym tylko z Panem Bogiem, bo z reguły jestem bardzo nieśmiała. Nie mogę się przełamać, aby zacząć nawiązywać kontakty z nowymi ludźmi, zawsze pomagają mi koleżanki, a tak na pewno nie powinno być. Trzynastolatka

Nie martw się. Dorastasz, z każdym rokiem życie będzie Cię zmuszało, byś powoli się ośmielała. Twoje koleżanki też się zmieniają, bo dorastanie jest burzliwe, dlatego wydają Ci się fałszywe, chociaż kilka zdań niżej napisałaś, że one pomagają Ci w nawiązywaniu kontaktów.  Moim zdaniem źle organizujesz sobie czas. W domu trzeba robić coś innego- sprzątać, pogadać z rodzinką, wyjść gdzieś i pośmiać się, obejrzeć coś, poczytać coś ciekawego, miłego. Jeśli cały czas się uczysz, to potem już nic do głowy nie wchodzi. Każdy człowiek jest potrzebny. Niestety, nie dajesz sobie szans, by coś robić innego poza nauką. Może jest w parafii wspólnota młodzieżowa, gdzie byś zaczęła chodzić? Może zaproś do domu dwie lub trzy koleżanki? Proponuję metodę małych kroków, by się ośmielać.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione