nasze media Najnowszy numer MGN 07/2019
dodane 27.12.2015 19:00

Samotność w klasie

W klasach od 1-3 miałam wielu przyjaciół. W 4 klasie jeszcze nawet kilku miałam. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale ostatnio chodzę bardzo smutna i sama, co mam robić? Piątoklasistka

W wieku dojrzewania wielu młodych ma tak zwany czas smutku. Nawet bez powodu. Wydaje się im wtedy, że śmiechy, wygłupy są dziecinne. A to złudzenie, człowiek zawsze znajdzie powód do radości, gdyż jest mu ona bardzo potrzebna. Czytałam, że nawet w obozie koncentracyjnym niektórzy potrafili się czasami śmiać i żartować. Bo śmiech, uśmiech to wielki Boży dar. Od ludzi smutnych i ponurych inni się odsuwają. Wniosek- wejdź do szkoły uśmiechnięta, zagaduj do koleżanek, nie zrażaj się, jeśli będą zdziwione, jeśli będą się odsuwały. Idź trochę za nimi, podchodź do różnych osób. Weź coś, by ludzi z klasy poczęstować. Tylko od Ciebie zależy, czy sytuacja ulegnie poprawie. Dbaj o swój wygląd, o uśmiech, zagaduj do ludzi. Wiem, że łatwiej stać z boku ze smutną miną, ale wtedy sama siebie skazujesz na samotność. Życzę wiele odwagi.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 09.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 27
 • 2
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 12.08.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 3
  gr3
 • 4
  wojas004
  ostatnia aktywność: 24.06.2019
  łączna liczba komentarzy: 111
 • 5
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.07.2019
  łączna liczba komentarzy: 42

Najwyżej docenione