nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020
dodane 24.12.2015 12:00

Złośliwa koleżanka

W mojej klasie jest dziewczyna, która cały czas mi dokucza. Nie wiem co złego zrobiłam, że tak się na mnie uwzięła. Zawsze jej pomagałam, starałam się ignorować złośliwe zaczepki, ale nic z tego. Koleżanki z mojej klasy to zauważyły i często mnie bronią. Mówiłam już nauczycielom, ale oni tylko zwracają jej uwagę, a potem znów to samo. Nie wiem jak zapanować nad złością. Pomocy! Piątoklasistka

Z niewiadomych powodów uwzięła się na Ciebie i czuje, że osiągnęła cel, gdy się wściekasz. Dlatego najlepiej, jeśli stłumisz złość, a ona zobaczy Twój szczery uśmiech, usłyszy Twój śmiech. Ważne jest Twoje wewnętrzne myślenie. Dlatego najpierw przygotuj sobie w głowie bardzo śmieszne obrazy. I gdy ona dokucza, to Ty przywołuj te komiczne obrazy, wspomnienia, byś się mogła uśmiechnąć. A potem zacznij ją zaskakiwać. Za każdym razem mów coś innego. Na przykład: " Bardzo lubię, gdy tak do mnie mówisz. Jestem zaszczycona. Jesteś taka dowcipna, że można pęknąć ze śmiechu. Powiedz coś jeszcze. Już od kilku dni czekałam, aż coś wymyślisz i wreszcie się doczekałam.Gratuluję poczucia humoru. Jesteś taka miła i zabawna, że wprost pękam ze śmiechu." Wymyśl tego więcej. Złość ukryj bardzo głęboko i niech ona widzi tylko Twoją uśmiechniętą i bardzo zadowoloną twarz. Wyobraź sobie, że ona jest malutką dziewczynką i tak ją traktuj, tak do niej mów, jak do dziecka, grzecznie, spokojnie i z uśmiechem. Nie daj się sprowokować, by nie mogła się na Ciebie poskarżyć. Jeśli będzie dużo złego gadała, to machnij ręką, wzruszaj ramionami, pokazuj znudzoną minę, ziewaj i powiedz, że staje się nudna z tym, że tak się uwzięła się na Ciebie. Poczuj w sobie siłę psychiczną, wtedy każde dokuczanie odbija się jak piłka od muru. Może ona jest bardzo nieszczęśliwa, może Ci czegoś zazdrości? Negatywne zachowania mają często bardzo smutne przyczyny.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione