dodane 14.12.2015 11:16

Surochów

Serdeczne roratnie pozdrowienia z Surochowa. Dumni jesteśmy, bo to właśnie tu urodził się Aleksander Fredro.

Na Roraty starsi i dzieci czekają cały rok.  Codziennie zrywają się skoro świt, bo tradycyjnie Roraty są o 6 rano, by z radością w sercu, przemierzać drogę do kościoła i bardzo licznie uczestniczyć we Mszy św.  „Najbardziej lubię, gdy w kościele jest ciemno i świecą się tylko nasze lampiony” –to słowa jednego z najmłodszych uczestników Rorat, którymi podzielił się ze swoją babcią. Nie jest łatwo wstawać, ale dajemy radę.

Już od 7 lat realizujemy program proponowany przez „Małego Gościa”.  Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy całą redakcję.  Migocące światełka w naszych rękach mówią Jezusowi, że Surochów jest gotowy na Jego przyjście.  Czekamy. Marana tha.

Ks. Krzysztof Pelc  + proboszcz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Odpowiedzi na pytania roratnie

Odpowiedzi  umieszczamy z lekkim opóźnieniem, z wiadomych przyczyn ;)

21 grudnia
 
1. Do jakiego zakonu należał bł. Czesław? (Do dominikanów)
2. W jaki sposób bł. Czesław obronił Wrocław przed Tatarami? (Wyszedł na mury miasta,
poprowadził procesję z Najświętszym Sakramentem w ręku i głośno błagał Boga o ratunek)
3. Z jakimi świętymi był zaprzyjaźniony bł. Czesław? (Ze św. Dominikiem i św. Jackiem)
Odpowiedź na to pytanie znajduje się w styczniowym numerze „Małego Gościa”.

Więcej odpowiedzi