nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019
dodane 10.12.2015 21:00

Zamiast plotek- rozmowa

Na andrzejkach z oazy moja koleżanka powiedziała mi, że jedna z dziewczyn z naszej wspólnoty kocha się w jakiejś dziewczynie. Inne koleżanki to potwierdziły. Okazało się, że znam tą gimnazjalistkę. Nie wiem, co mam zrobić. Mogą to być zwykłe ploty, ale podobno koleżanka widziała, jak się przytulały i całowały. Co robić? 16-latka

Bardzo łatwo kogoś oskarżyć. Sama napisałaś, że to mogą być zwykłe ploty.Jeśli znasz tę gimnazjalistkę, to możesz do niej przy najbliższej okazji podejść i powiedzieć, że krążą plotki na ten właśnie temat. Ważne, by ona o tym wiedziała. Wiele razy pisano do mnie, że niekiedy nastolatki zachowują się w prowokacyjny sposób, by zwrócić na siebie uwagę, by zszokować otoczenie, by właśnie wywołać aferę. Czy one prowokowały, czy ktoś sobie za dużo wyobraził widząc na przykład jakiś moment- nie wiem. Dziewczyna powinna wiedzieć o tym, co się mówi. A potem sama niech podejmie decyzję, co z tym zrobi. Myślę, że w środowisku oazowym nie powinny krążyć takie plotki. Dlatego utnij je, przerwij i bezpośrednio przekaż tej dziewczynie. Ciąg dalszy zależy od tego, co ona powie. Papież Franciszek przez wiele tygodni mówił o pladze plotkarstwa, o tym, jakie to haniebne i niegodne. Poprzez normalną rozmowę można wszystko wyjaśnić.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione