nasze media MGN 07/2024
dodane 03.12.2015 10:18

Aslan w dzisiejszym świecie

Gdy ktoś powie: „Opowieści z Narnii”, większość osób wie o co chodzi. Pojawiły się już trzy ekranizacje filmowe na podstawie książek C. S. Lewisa.

Za niedługo w kinach pojawi się kolejna część - „Opowieści z Narnii - Srebrne Krzesło”. Czy zastanawialiście się kiedyś z kim można utożsamić niektórych bohaterów tej serii? W internecie znalazłam doskonały filmik, idealnie pasujący do tego artykułu. Kim jest Aslan w naszym świecie? Oto pytania pomocnicze, które pomogą nam zrozumieć kim według Lewisa był Aslan :)

Nasz bohater poświęcił się, dał się upokorzyć, by ocalić grzesznika– kto tak zrobił w naszym świecie? Niewinny zmarł za nas, a potem Zmartwychwstał, byśmy kiedyś mogli cieszyć się niebem...
Wybaczył błądzącym i wskazał lepszą drogę – kto działa poprzez sakramenty i odpuszcza grzechy? Przebacza wszystkim i zawsze daje drugą szansę?
Aslan miał władzę nad wszystkim, pokazał to niedowiarkom – kto zrobił tak na ziemi przeszło 2000. lat temu?
On uzdrawiał tych, którzy mu ufali – w Biblii możemy znaleźć informacje o uzdrowieniach dokonanych przez kogoś wyjątkowego. Kto to jest?
Lew uświadomił Łucji, że kocha ją taką, jaką jest – kto miłuje nas najbardziej na świecie i każdy człowiek jest dla Niego piękny, wyjątkowy...?


Do napisania artykułu na temat Aslana z książek pt. „Opowieści z Narnii” zainspirował mnie filmik poniżej :) Zapraszam!

Jak ma na imię Aslan w naszym świecie?
matt87poland

 

 

Dwa cytaty, kilka refleksji

Dwa cytaty, kilka refleksji cz.2

Jak przechowywać wspomnienia

Dzieło Boże, czyli życie z pasją

Biblia jest zdecydowanie najpopularniejszą księgą świata

Dwa filmy zmieniające życie

Ludzie, na których liczy świat

Hand made, czyli zrób to sam!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..