nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie

dodane 30.11.2015 13:00

Po co w Afryce polskie znaczki?

Misjonarzom możemy pomagać. Jedną z możliwości zdobycia funduszy jest akcja „Każdy znaczek wspiera misje”.

Kto wie ilu polskich misjonarzy i misjonarek zakonnych i świeckich pracuje na misjach? Naprawdę warto dowiedzieć się ilu, gdzie i w jaki sposób.

(http://ekai.pl/wydarzenia/misje/x51884/w-krajach-swiata-pracuje-polskich-misjonarzy/).

Misjonarzom możemy pomagać. Jedną z możliwości zdobycia funduszy jest akcja „Każdy znaczek wspiera misje”. Polega ona na zbieraniu ostemplowanych znaczków i przesłaniu ich do Referatu Misyjnego Księży Werbistów  w Pieniężnie. Znaczki zostaną sprzedane filatelistom na całym świecie, a pozyskane fundusze przekazane na potrzeby misyjne.

Po co w Afryce polskie znaczki?   Po co w Afryce polskie znaczki?   Co roku ukazują się setki znaczków wydawanych przez państwo polskie. Po przeczytaniu listu koperta zwykle wędruje do kosza, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że naklejony na niej znaczek może pomóc misjonarzom!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanim, więc wyrzuci się kolorową pocztówkę lub kopertę warto pomyśleć, iż maleńki znaczek, może wesprzeć najbiedniejsze regiony Afryki. Znaczki nie powinny być uszkodzone i odklejane samodzielnie, ale wycięte z półcentymetrowym marginesem.

W dobie poczty elektronicznej i wysyłaniu sms-ów trudno w niejednym domu znaleźć kopertę lub widokówkę ze znaczkiem.

Mimo wszystko, w organizowanych w naszej szkole akcjach udaje nam się corocznie zebrać kilkaset znaczków polskich i zagranicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..