nasze media Najnowszy numer MGN 10/2019

Szkoła Podstawowa nr 1 w Mosinie

dodane 30.11.2015 13:00

Po co w Afryce polskie znaczki?

Misjonarzom możemy pomagać. Jedną z możliwości zdobycia funduszy jest akcja „Każdy znaczek wspiera misje”.

Kto wie ilu polskich misjonarzy i misjonarek zakonnych i świeckich pracuje na misjach? Naprawdę warto dowiedzieć się ilu, gdzie i w jaki sposób.

(http://ekai.pl/wydarzenia/misje/x51884/w-krajach-swiata-pracuje-polskich-misjonarzy/).

Misjonarzom możemy pomagać. Jedną z możliwości zdobycia funduszy jest akcja „Każdy znaczek wspiera misje”. Polega ona na zbieraniu ostemplowanych znaczków i przesłaniu ich do Referatu Misyjnego Księży Werbistów  w Pieniężnie. Znaczki zostaną sprzedane filatelistom na całym świecie, a pozyskane fundusze przekazane na potrzeby misyjne.

Po co w Afryce polskie znaczki?   Po co w Afryce polskie znaczki?   Co roku ukazują się setki znaczków wydawanych przez państwo polskie. Po przeczytaniu listu koperta zwykle wędruje do kosza, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, że naklejony na niej znaczek może pomóc misjonarzom!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zanim, więc wyrzuci się kolorową pocztówkę lub kopertę warto pomyśleć, iż maleńki znaczek, może wesprzeć najbiedniejsze regiony Afryki. Znaczki nie powinny być uszkodzone i odklejane samodzielnie, ale wycięte z półcentymetrowym marginesem.

W dobie poczty elektronicznej i wysyłaniu sms-ów trudno w niejednym domu znaleźć kopertę lub widokówkę ze znaczkiem.

Mimo wszystko, w organizowanych w naszej szkole akcjach udaje nam się corocznie zebrać kilkaset znaczków polskich i zagranicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 03.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 35
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  Mikotka
  ostatnia aktywność: 09.10.2019
  łączna liczba komentarzy: 43
 • 5
  minialo
  ostatnia aktywność: 24.05.2019
  łączna liczba komentarzy: 14

Najwyżej docenione