nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023

KAI/Gabriela Szulik

dodane 18.11.2015 11:03

Zmowa milczenia

Na świecie prześladowanych jest obecnie od 150 do 200 milionów chrześcijan: katolików, protestantów i prawosławnych

Chrześcijaństwo to dziś najbardziej zagrożona religia na świecie. W minionym XX wieku zginęło więcej wyznawców Chrystusa, niż w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. W XXI w. rocznie ginie ok. 100 tys. wyznawców Jezusa. Tymczasem wokół ich męczeństwa panuje globalna zmowa milczenia - mówił bp Krzysztof Zadarko podczas prezentacji wydanej właśnie przez wydawnictwo Rebis książki „Czarna księga prześladowania chrześcijan w świecie”.

Dziennikarze nie zajmują się przemocą wobec wyznawców Jezusa. Istnieje jakby zmowa milczenia na ten temat. „Chrześcijanie nie chcą specjalnych przywilejów, tylko normalnych warunków do wyznawania swojej wiary” – dodał ks. Waldemar Cisło, dyrektor organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Tymczasem wierzący w Jezusa, czy to katolicy, czy protestanci, czy prawosławni, są dyskryminowani albo prześladowani. Na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Azji są celem ataków grup zbrojnych i organizacji terrorystycznych. Zastraszani, ranieni i mordowani na terytoriach tak zwanego Państwa Islamskiego nie maja prawa w ogóle istnieć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..