nasze media Najnowszy numer MGN 07-08/2020

KAI/Gabriela Szulik

dodane 18.11.2015 11:03

Zmowa milczenia

Na świecie prześladowanych jest obecnie od 150 do 200 milionów chrześcijan: katolików, protestantów i prawosławnych

Chrześcijaństwo to dziś najbardziej zagrożona religia na świecie. W minionym XX wieku zginęło więcej wyznawców Chrystusa, niż w pierwszych wiekach chrześcijaństwa. W XXI w. rocznie ginie ok. 100 tys. wyznawców Jezusa. Tymczasem wokół ich męczeństwa panuje globalna zmowa milczenia - mówił bp Krzysztof Zadarko podczas prezentacji wydanej właśnie przez wydawnictwo Rebis książki „Czarna księga prześladowania chrześcijan w świecie”.

Dziennikarze nie zajmują się przemocą wobec wyznawców Jezusa. Istnieje jakby zmowa milczenia na ten temat. „Chrześcijanie nie chcą specjalnych przywilejów, tylko normalnych warunków do wyznawania swojej wiary” – dodał ks. Waldemar Cisło, dyrektor organizacji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Tymczasem wierzący w Jezusa, czy to katolicy, czy protestanci, czy prawosławni, są dyskryminowani albo prześladowani. Na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Azji są celem ataków grup zbrojnych i organizacji terrorystycznych. Zastraszani, ranieni i mordowani na terytoriach tak zwanego Państwa Islamskiego nie maja prawa w ogóle istnieć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  maryniakopec
  ostatnia aktywność: 07.01.2020
  łączna liczba komentarzy: 36
 • 2
  gr3
 • 3
  wojas004
  ostatnia aktywność: 15.09.2019
  łączna liczba komentarzy: 113
 • 4
  minialo
  ostatnia aktywność: 21.11.2019
  łączna liczba komentarzy: 17
 • 5
  gkostka
  ostatnia aktywność: 13.01.2019

Najwyżej docenione