nasze media Najnowszy numer MGN 10/2023
dodane 16.11.2015 11:17

Kontakty na żywo

Mam pewną znajomą. W szkole rozmawiamy, ale bardziej przez Internet. Ona powiedziała mi, że nie potrafi rozmawiać normalnie. Dla mnie to jest bardzo dziwne, ponieważ ona wyżala się komuś przez Internet, a potem się do tego kogoś i tak nie odzywa.

Ostatnio udało mi się ją przekonać, żeby poszła na zbiórkę harcerską. Mam nadzieje że harcerstwo ją wciągnie tak jak mnie i będzie normalnie rozmawiała z ludźmi. Co ja mam jeszcze zrobić, żeby nauczyć ją rozmawiać z ludźmi? Nastolatek

Przede wszystkim trzeba zachować cierpliwość. Bo zmiana nie nastąpi z dnia na dzień. Pomysł z harcerstwem jest świetny. Bądź tam jej "Aniołem Stróżem". Czyli najpierw stój blisko, wciągaj do ludzi, do rozmów, a potem obserwuj z oddalenia. Bo to są nawyki, wejście do ludzi nie jest łatwe, jeśli ukrywała się tak długo za monitorem. Jednocześnie nie przeciągaj Waszych internetowych rozmów, pisz, że wolisz rozmowy w realu. Jeśli wybierasz się gdzieś z grupką rówieśników, to proponuj jej, by też poszła, by zobaczyła, jak się rozmawia. Organizuj też rozmowy większej grupki na przerwach, by zobaczyła, że to normalne, naturalne.

Zadaj pytanie
Odpowiada Iza Paszkowska:

kochaneproblemy@malygosc.pl

więcej pytań i odpowiedzi TUTAJ

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..