nasze media Najnowszy numer MGN 10/2018
dodane 23.11.2015 13:00

Wyjazd do liceum?

Kończę w tym roku gimnazjum. Uważam, że w moim rodzinnym mieście nie ma wystarczająco dobrego liceum. Chciałabym pojechać do Warszawy i tak się uczyć. Już rozglądam się za dobrym liceum i internatem/bursą. Problem jest w tym, że rodzice dalej widzą we mnie małą dziewczynkę i chcą jak najdłużej trzymać przy sobie. A przecież za rok będę miała już 16 lat! Poza tym mam rodzinę i znajomych w Warszawie, więc nie byłabym sama. Chciałabym poznać Pani opinię w tej sprawie i może jakąś radę jak przekonać rodziców do swoich planów. 15-latka

Moje zdanie pokrywa się ze zdaniem rodziców. Na dorosłość i samodzielność przyjdzie czas i to niedługo. Zdziwisz się, jak szybko minie czas liceum. Gdy zaczniesz studia w stolicy, to już do swojej miejscowości chyba nie wrócisz. Korzystaj więc z wygody mieszkania w domu, ciesz się jeszcze rodziną. Bo przez najbliższe 3 lata rodzice są za Ciebie odpowiedzialni. Podejrzewam, że idealizujesz naukę w dużym mieście, a zupełnie nie doceniasz tego, co masz tak blisko. Oczywiście, to tylko moje zdanie, nie znam szczegółów, ale każdemu w rodzinie tak bym właśnie radziła. Rodzina to wielki skarb, należy to cenić.

Zadaj pytanie:

kochaneproblemy@malygosc.pl

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najaktywniejsi użytkownicy

 • 1
  Slotkakotka
  ostatnia aktywność: 06.03.2018
  łączna liczba komentarzy: 1
 • 3
  AnnaŻ
  ostatnia aktywność: 03.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 2
 • 4
  KociaAnia
  ostatnia aktywność: 24.05.2018
  łączna liczba komentarzy: 26
 • 5
  Mosiosława
  ostatnia aktywność: 26.10.2017
  łączna liczba komentarzy: 10